All India IPSC Swimming Meet (Boys & Girls) – Results

Results Day 2

Event 1 1500M Free Style Boys U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Rushil Kapoor Y. P. S. Patiala 19:48.47 1st
2 Vinayak Gupta Modern School Barakhamba Road 21:31.00 2nd
3 Hunny Birla Public School, Pilani 21:57.55 3rd
4 Jayvin B Amrutiya Vallabh Ashram, Gujrat 22:43.00 4th
5 Vinay Motilal Nehru Sports School, Rai 25:24.43 5th
6 Divyant Sapra Doon School 26:42.79 6th
Event 2 800m Freestyle Girls U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Ira Kapoor Mayo College Girls, Ajmer 13:20.89 1st
2 Ankita Sehrawat Modern School Barakhamba Road 14:16.74 2nd
3 Siddhi Kankaria Daly College, Indore 14:40.86 3rd
4 Suruchi Vidya Devi Jindal, Hisar 15:14.84 4th
5 Chanchal Sharma M. G. D. Girls, Jaipur 15:16.39 5th
6 Shubhangi Agrawal Mayo College Girls, Ajmer 15:30.45 6th
Event 3 800m Freestyle Boys U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Chirag Singhal Delhi Public School R.K. Puram 11:7.96 1st
2 Vinayak Ahlawat Lawrence School, Sanawar 11:14.20 2nd
3 Rohit Yadav Motilal Nehru Sports School, Rai 11:36.55 3rd
4 Dhaval R. Tandel Vallabh Ashram, Gujrat 12:38.44 4th
5 Avishek Budhia Daly College, Indore 13:13.24 5th
6 Rohan Agarwal Doon School 13:31.94 6th
Event 4 800m Freestyle Girls U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Jasmine Sohi Y. P. S. Patiala 11:03.93 1st
2 Saleena Dhaliwal Y. P. S. Patiala 12:45.48 2nd
3 Konica Motilal Nehru Sports School, Rai 14:00.60 3rd
4 Nivan Mamak Modern School Barakhamba Road 14:41.22 4th
5 Dhana Shree Vidya Devi Jindal, Hisar 16:00.70 5th
Event 5 100m Butterfly Boys U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Bobby Rana Modern School Barakhamba Road 01:03.47 1st
2 Dhairyashil Rana Birla Public School, Pilani 01:12.84 2nd
3 Jayvin R. Amrutiya Vallabh Ashram, Gujrat 01:18.15 3rd
4 Arpit Srivastav L.K. Singhania, Gotan 01:22.43 4th
5 Yogesh Birla Public School, Pilani 01:33.35 5th
6 Raghav Khetan Mayo College, Ajmer 01:33.97 6th
Event 6 100m Butterfly Girls U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Parul Gupta Motilal Nehru Sports School, Rai 01:40.64 1st
2 Riddhi Kapoor Modern School Barakhamba Road 01:54.79 2nd
3 Kamakshi M. G. D. Girls 02:07.74 3rd
4 Henam Motilal Nehru Sports School, Rai 02:10.47 4th
5 Aditi Vidya Devi Jindal, Hisar 02:21.62 5th
Event 7 100m Butterfly Boys U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Aakash Sehrawat Delhi Public School R. K. Puram 01:12.03 1st
2 Kapil Dahiya Motilal Nehru Sports School, Rai 01:24.57 2nd
3 Manish Raghav Birla Public School, Pilani 01:26.90 3rd
4 Sankalp Bhatnagar Mayo College, Ajmer 01:31.20 4th
5 Sahil Malik Motilal Nehru Sports School, Rai 01:31.75 5th
6 Aakash Janghu D. R. C. M. , Bhiwani 01:35.86 6th
Event 8 100m Butterfly Girls U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Gresshaa Mehta Modern School Barakhamba Road 01:16.15 1st
2 Ramanjeet Motilal Nehru Sports School, Rai 01:43.35 2nd
3 Ritika Motilal Nehru Sports School, Rai 01:48.58 3rd
4 Chitrakshi Kumar Mayo College Girls, Ajmer 02:02.73 4th
5 Akanksha Bajaj Y. P. S. ,Patiala 02:09.10 5th
6 Shrivalli Suri Mayo College Girls, Ajmer 02:15.96 6th
Event 9 100m Butterfly Boys U-14 Final
S. No. Name School Timing Position
1 Priyank Rana Modern School Barakhamba Road 01:08.41 1st
2 Ashish Motilal Nehru Sports School, Rai 01:32.42 2nd
3 Madhvendra Singh Mayo College, Ajmer 01:41.11 3rd
4 Nihal Singh Mann Doon School 01:42.03 4th
5 Amaan Chandurwala Daly College, Indore 01:57.35 5th
6 Jayant Gulia Motilal Nehru Sports School, Rai 01:57.92 6th
Event 10 100m Butterfly Girls U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Jasmine Chawla Delhi Public School, Mathura Road 01:21.83 1st
2 Priya Motilal Nehru Sports School, Rai 01:42.02 2nd
3 Shubhi Tripathi Daly College, Indore 01:49.60 3rd
4 Simran Yadav Delhi Public School, R.K. Puram 01:52.46 4th
5 Shraddha Pandey Delhi Public School, R.K. Puram 02:07.15 5th
6 Ankur Rani Motilal Nehru Sports School, Rai 02:16.78 6th
Event 11 200m Individual Medley Boys U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Bobby Rana Modern School Barakhamba Road 02:26.04 1st
2 Jaswant Singh L.K. Singhania, Gotan 02:34.23 2nd
3 Tanway Singhal Delhi Public School, R.K. Puram 02:39.81 3rd
4 Dahriyashil Birla Public School, Pilani 02:48.19 4th
5 Mudit Kohli Modern School Barakhamba Road 02:50.20 5th
6 Vinay Motilal Nehru Sports School, Rai 03:03.69 6th
Event 12 200M Individual Medley Girls U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Anjali Nair Modern School Barakhamba Road 02:46.65 1st
2 Eva Lestant Daly College, Indore 03:11.85 2nd
3 Isabelle Feller Rajkumar College, Rajkot 03:18.57 3rd
4 Akanksha Wadhwani Daly College, Indore 03:27.57 4th
5 Anoushka Malla Mayo College Girls, Ajmer 03:34.00 5th
6 Ira Kapoor Mayo College Girls, Ajmer 03:36.41 6th
Event 13 200m Individual Medley Boys U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Harsh Yadav Delhi Public School, R.K. Puram 02:23.92 1st
2 Nikhil Motilal Nehru Sports School, Rai 02:32.11 2nd
3 Chirag Singhal Delhi Public School, R.K. Puram 02:34.55 3rd
4 Sameer Varma L.K. Singhania, Gotan 02:49.91 4th
5 Rajat Srivastav L.K. Singhania, Gotan 02:53.86 5th
6 Amit Kumar Motilal Nehru Sports School, Rai 03:01.10 6th
Event 14 200m Individual Medley Girls U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Kavya Anand Delhi Public School, R.K. Puram 02:44.00 1st
2 Gresshaa Mehta Modern School Barakhamba Road 02:51.07 2nd
3 Abha Bhanu Delhi Public School, Mathura Road 03:05.00 3rd
4 Vibhuti Sayal Y. P. S. Patiala 03:09.36 4th
5 Rachna Motilal Nehru Sports School, Rai 03:13.63 5th
6 Taniya Das Delhi Public School, Mathura Road 03:14.00 6th
Event 15 200m Individual Medly Boys U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Priyank Rana Modern School Barakhamba Road 02:39.94 1st
2 Tanmay Das Delhi Public School, Mathura Road 03:08.77 2nd
3 Ankit Motilal Nehru Sports School, Rai 03:10.85 3rd
4 Jeong Bong Mo Pinegrove School, Solan 03:12.24 4th
5 Abhishek Wadhwani Daly College, Indore 03:14.03 5th
6 Manish Venkatesh Daly College, Indore 03:14.89 6th
Event 16 200m Individual Medley Girls U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Diksha Tokas Delhi Public School, R.K. Puram 02:58.61 1st
2 Jasmine Chawla Delhi Public School, Mathura Road 03:03.01 2nd
3 Tanvi Satish Daly College, Indore 03:04.46 3rd
4 Aayushi Saluja Y. P. S. Patiala 03:21.72 4th
5 Mannat Singh Modern School Barakhamba Road 03:23.24 5th
6 Simran Yadav Delhi Public School, R.K. Puram 03:35.82 6th
Event 17 50m Back Stroke Boys U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Jaswant Singh L.K. Singhania, Gotan 00:31.28 1st
2 Rajneesh Dhindsa Y. P. S. Patiala 00:33.36 2nd
3 Shekhar B. Vallabh Ashram, Gujrat 00:33.82 3rd
4 Mudit Kohli Modern School, Barakhamba Road 00:33.90 4th
5 Asad K. Chaudhary Scindia School, Gwalior 00:38.87 5th
6 Harshal Agarwal Mayo College, Ajmer 00:39.46 6th
Event 18 50m Back Stroke Girls U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Apoorva Motilal Nehru Sports School, Rai 00:37.63 1st
2 Eva Lestant Daly College, Indore 00:40.63 2nd
3 Ragini Sehgal Modern School Barakhamba Road 00:40.82 3rd
4 Anisha Singh Delhi Public School R.K. Puram 00:41.18 4th
5 Khyati Vidya Devi Jindal, Hisar 00:43.14 5th
6 Ujjwala Singh Delhi Public School, R.K. Puram 00:44.02 6th
Event 19 50m Back Stroke Boys U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Harsh Yadav Delhi Public School, R.K. Puram 00:29.95 1st
2 Nikhil Motilal Nehru Sports School, Rai 00:31.36 2nd
3 Yash Sansanwal Delhi Public School, R.K. Puram 00:32.80 3rd
4 Dhruv Gautam Modern School Barakhamba Road 00:36.47 4th
5 Chandra Pratap Birla Public School, Pilani 00:38.10 5th
6 Dhruv R. Tandel Vallabh Ashram, Gujrat 00:40.31 6th
Event 20 50m Back Stroke Girls U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Bhakti Agarwal Delhi Public School, R.K. Puram 00:38.78 1st
2 Taniya Das Delhi Public School Mathura Road 00:40.96 2nd
3 Vibhuti Sayal Y. P. S. Patiala 00:41.96 3rd
4 Pooja Thakran Motilal Nehru Sports School, Rai 00:41.98 4th
5 Shreya Vidya Devi Jindal, Hisar 00:49.01 5th
6 Gurleen Kaur Y. P. S. Patiala 00:49.26 6th
Event 21 50m Back Stroke Boys U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Tanmay Das Delhi Public School, Mathura Road 00:38.85 1st
2 Manish Venkatesh Daly College, Indore 00:39.13 2nd
3 Arbaz Khan Y. P. S. Patiala 00:39.37 3rd
4 Akash N. Jodhani Vallabh Ashram, Gujrat 00:40.94 4th
5 Nehansh Saxena Doon School 00:42.88 5th
6 Madhvendra Singh Mayo College, Ajmer 00:42.91 6th
Event 22 50m Back Stroke Girls U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Diksha Tokas Delhi Public School, R.K. Puram 00:36.11 1st
2 Tanvi Satish Daly College, Indore 00:36.47 2nd
3 Mannat Singh Modern School Barakhamba Road 00:42.60 3rd
4 Namrata Motilal Nehru Sports School, Rai 00:46.00 4th
5 Himani Chaudhary M. G. D. Girls, Jaipur 00:46.51 5th
Event 23 200m Breast Stroke Boys U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Anirudh Singh L.K. Singhania, Gotan 03:03.92 1st
2 Zorawar Whig Doon School 03:16.27 2nd
3 Jaideep Nandal Birla Public School, Pilani 03:16.69 3rd
4 Akshay Khatri Motilal Nehru Sports School, Rai 03:23.80 4th
5 Aakash Pattanayak Modern School Barakhamba Road 03:24.61 5th
6 Anurag Sharma L.K. Singhania, Gotan 03:26.56 6th
Event 24 200m Breast Stroke Girls U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Sharanya Venu Delhi Public School, R.K. Puram 03:23.88 1st
2 Anoushka Malla Mayo College, Ajmer 03:41.66 2nd
3 Mahima Choudhary Motilal Nehru Sports School, Rai 03:48.00 3rd
4 Meghna S. Mayo College Girls, Ajmer 03:51.55 4th
5 Divya Vidya Devi Jindal, Hisar 04:01.85 5th
6 Simran Ahluwalia M. G. D. Girls, Jaipur 04:02.54 6th
Event 25 200m Breast Stroke Boys U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Raghav Saraf Modern School Barakhamba Road 03:04.19 1st
2 Sawan R. Patel Vallabh Ashram, Gujrat 03:08.00 2nd
3 Shivam Pandey L.K. Singhania, Gotan 03:11.46 3rd
4 Sahil Malik Motilal Nehru Sports School, Rai 03:13.73 4th
5 Vinayak Choudhary Doon School 03:30.47 5th
6 Bhawan Deep Singh Motilal Nehru Sports School, Rai 03:30.71 6th
Event 26 200m Breast Stroke Girls U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Kavya Anand Delhi Public School, R.K. Puram 03:06.34 1st
2 Riya Singh M. G. D. Girls, Jaipur 03:33.76 2nd
3 Devangana Vaish Delhi Public School, R.K. Puram 03:36.63 3rd
4 Konica Motilal Nehru Sports School, Rai 03:43.30 4th
5 Aashna Virmani Modern School Barakhamba Road 03:55.16 5th
6 Devyani Singh Mayo College Girls, Ajmer 03:59.88 6th
Event 27 200m Breast Stroke Boys U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Pratyaksh Parmar Doon School 03:33.87 1st
2 Vishrut Goyal Mayo College, Ajmer 03:36.40 2nd
3 Abhinav Gupta Mayo College, Ajmer 03:38.01 3rd
4 Ankit Motilal Nehru Sports School, Rai 03:41.05 4th
5 Abhishek S. Patel Vallabh Ashram, Gujrat 03:52.45 5th
6 Somdev Motilal Nehru Sports School, Rai 04:03.42 6th
Event 28 200m Breast Stroke Girls U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Priyanka Kumari Motilal Nehru Sports School, Rai 03:29.56 1st
2 Sadhika Lamba Modern School Barakhamba Road 03:34.75 2nd
3 Naquiya Barwaniwala Daly College, Indore 03:38.51 3rd
4 Simran Yadav Delhi Public School, R.K. Puram 03:55.21 4th
5 Suhani Jain M. G. D. Girls, Jaipur 03:56.71 5th
6 Sadhika Kumari Mayo College Girls, Ajmer 03:57.77 6th
Event 29 50m Butterfly Boys U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Bobby Rana Modern School Barakhamba Road 00:27.88 1st
2 Ajeet Singh L.K. Singhania, Gotan 00:32.70 2nd
3 Arpit Srivastav L.K. Singhania, Gotan 00:33.47 3rd
4 Jayvin B. Amrutiya Vallabh Ashram, Gujrat 00:34.06 4th
5 Divyam Gupta Mayo College, Ajmer 00:35.75 5th
6 Aditya Vikram Doon School 00:36.47 6th
Event 30 50m Butterfly Girls U-19 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Anjali Nair Modern School Barakhamba Road 00:32.59 1st
2 Akanksha Wadhwani Daly College, Indore 00:38.43 2nd
3 Isabelle Feller Rajkumar College, Rajkot 00:41.28 3rd
4 Aditi Chaudhary Mayo College Girls, Ajmer 00:49.93 4th
5 Kamini Motilal Nehru Sports School, Rai 00:52.48 5th
6 Ashna Mahajan Mayo College Girls, Ajmer 00:56.06 6th
Event 31 50m Butterfly Boys U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Yash Sansanwal Delhi Public School, R.K. Puram 00:29.93 1st
2 Rajat Srivastav L.K. Singhania, Gotan 00:31.14 2nd
3 Aakash Sehrawat Delhi Public School R.K. Puram 00:31.63 3rd
4 Dhanraj N. Chevli Vallabh Ashram, Gujrat 00:32.46 4th
5 Kushal Mehra Pinegrove School, Solan 00:33.87 5th
6 Kapil Dahiya Motilal Nehru Sports School, Rai 00:40.38 6th
Event 32 50m Butterfly Girls U-17 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Gehna Modi Daly College, Indore 00:37.93 1st
2 Ramanjeet Motilal Nehru Sports School, Rai 00:45.65 2nd
3 Ritika Motilal Nehru Sports School, Rai 00:48.34 3rd
4 Chitrakshi Kumar Mayo College Girls, Ajmer 00:55.02 4th
5 Akanksha Bajaj Y. P. S. Patiala 00:55.84 5th
6 Roopneet Kaleka Y. P. S. Patiala Not Completed
Event 33 50m Butterfly Boys U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Priyank Rana Modern School, Barakhamba Road 00:30.09 1st
2 Manish Venkatesh Daly College, Indore 00:39.25 2nd
3 Ravinder Bhatt L.K. Singhania, Gotan 00:39.39 3rd
4 Ashish Motilal Nehru Sports School, Rai 00:39.40 4th
5 Madhvendra Singh Mayo College, Ajmer 00:41.53 5th
6 Nihal Singh Mann Doon School 00:43.03 6th
Event 34 50m Butterfly Girls U-14 Final
S.No. Name School Timing Position
1 Shubhi Tripathi Daly College, Indore 00:43.33 1st
2 Priya Motilal Nehru Sports School, Rai 00:43.77 2nd
3 Ananya Sharma Punjab Public School 00:52.45 3rd
4 Kasvi Sansanwal Delhi Public School, R.K. Puram 00:54.94 4th
5 Ankur Rani Motilal Nehru Sports School, Rai 00:58.54 5th
6 Pooja Choudhary L.K. Singhania, Gotan 00:59.28 6th
Event 35 4X100m Medley Relay Boys U-19 Final
S.No. School Timing Position
1 Modern School Barakhamba Road 04:57.66 1st
2 L.K. Singhania, Gotan 05:00.89 2nd
3 Vallabh Ashram, Gujrat 05:15.59 3rd
4 Birla Public School, Pilani 05:19.00 4th
5 Doon School, Dehradun 05:55.00 5th
Event 36 4X100m Medley Relay Girls U-19 Final
S.No. School Timing Position
1 Modern School Barakhamba Road 06:14.66 1st
2 Motilal Nehru Sports School, Rai 06:32.03 2nd
3 Daly College, Indore 06:47.69 3rd
4 Mayo Collage Girls, Ajmer 06:55.29 4th
5 Vidya Devi Jindal, Hisar 07:28.55 5th
6 M. G. D. Girls, Jaipur 07:32.28 6th
Event 37 4X100m Medley Relay Boys U-17 Final
S.No. School Timing Position
1 Delhi Public School, R.K. Puram 04:44.25 1st
2 Motilal Nehru Sports School, Rai 05:09.47 2nd
3 L.K. Singhania, Gotan 05:23.07 3rd
4 Vallabh Ashram, Gujrat 05:26.82 4th
5 Modern School Barakhamba Road 05:38.15 5th
6 Birla Public School, Pilani 05:53.09 6th
Event 38 4X100m Medley Relay Girls U-17 Final
S.No. School Timing Position
1 Delhi Public School, R.K. Puram 05:40.32 1st
2 Motilal Nehru Sports School, Rai 06:09.66 2nd
3 Modern School Barakhamba Road 06:15.15 3rd
4 Y.P.S. Patiala 06:41.53 4th
5 M.G.D. Girls, Jaipur 06:53.24 5th
6 Mayo College Girls, Ajmer 08:17.58 6th
Event 39 4X100m Medley Relay Boys U-14 Final
S.No. School Timing Position
1 Motilal Nehru Sports School, Rai 05:49.65 1st
2 Doon School 06:23.30 2nd
3 Daly College, Indore 06:25.35 3rd
4 Mayo College, Ajmer 06:39.29 4th
5 Modern School Barakhamba Road 06:41.09 5th
6 L.K. Singhania, Gotan 06:49.97 6th
Event 40 4X100m Medley Relay Girls U-14 Final
S.No. School Timing Position
1 Daly College, Indore 06:11.64 1st
2 Motilal Nehru Sports School, Rai 06:27.03 2nd
3 Modern School Barakhamba Road 06:37.64 3rd
4 Delhi Public School, R.K. Puram 07:11.18 4th
5 M.G.D. Girls Jaipur 07:12.64 5th
6 Y.P.S. Patiala 07:17.06 6th

Results

Event 1 400 m Free Style Boys U-19 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Vinayak Gupta Modern School Barakhamba Road 05:15.37 2nd
2 Rachit Gupta Scindia School Gwalior
3 Vinay Motilal Nehru Sports School Rai 6:06.32 4th
4 Ekansh Ram L.K.Singhania, Gotan
5 Mohak Agrawal Daly College, Indore 7:34.08 6th
6 Hunny Birla Public School, Pilani 05:27.68 3rd
Event 1 400 m Free Style Boys U-19 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1
2 Rushil Kapoor Y.P.S Patiala 5:04.79 1st
3 Rohan Kapoor Delhi Public School R.K. Puram
4 Sumer Sehgal Doon School 06:27.18 5th
5
6
Event 2 400 m Free Style Girls U-19 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Sonam Motilal Nehru Sports School, Rai
2 Riddhi Kapoor Modern School,Barakhamba Road 07:45.86 5th
3 Suruchi Vidya Devi Jindal, Hisar 06:59.35 2nd
4 Ankita Sehrawat Modern School, Barakhamba Road 07:29.22 4th
5 Chanchal Sharma MGD Girls,Jaipur 07:22.18 3rd
6 Meghna Sharma Mayo College Girls,Ajmer 08:22.25 6th
Event 2 400 m Free Style Girls U-19 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1
2 Riddhi Iyer MGD Girls School Jaipur
3 Ira Kapoor Mayo College Girls, Ajmer 06:23.52 1st
4
5
6
Event 3 400 m Free Style Boys U-17 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Rhythm Gupta Scindia School, Gwalior
2 Reeshav Choudhary LK Singhania Gotan
3 Avishek Budhia Daly College Indore
4 Deepak Bharadwaj Motilal Nehru Sports School, Rai 06:39.48 6th
5 Sahil Arora Modern School, Barakhamba Road
6 Naveen Choudhary Sawan Public School
Event 3 400 m Free Style Boys U-17 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Rhythm Gupta Scindia School, Gwalior
2 Reeshav Choudhary LK Singhania Gotan
3 Avishek Budhia Daly College Indore
4 Deepak Bharadwaj Motilal Nehru Sports School, Rai 06:39.48 6th
5 Sahil Arora Modern School, Barakhamba Road
6 Naveen Choudhary Sawan Public School
Event 3 400 m Free Style Boys U-17 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1 Rohan Agarwal Doon School 06:33.26 5th
2 Shalini Aurara Scindia School, Gwalior
3 Rohit Yadav Motilal Nehru Sports School, Rai 05:17.25 2nd
4 Mridul Mittal Modern School Barakhamba Road
5 Gantavya Bhalla LK Singhania, Gotan
6 Daksh Besnoi Birla Public School, Pilani
Event 3 400 m Free Style Boys U-17 Time Trial-3
Lane Name School Timing Position
1 Rishabh Agarwal Doon School
2 Himanshu Phogat BRCM Bhiwani
3 Dhaval R Tandel Vallabh Ashram Gujrat 06:02.35 4th
4 Vinayak Ahlawat Lawrance School, Sanawar 05:15.15 3rd
5 Ujjwal Delhi Public School R.K.Puram
6
Event 3 400 m Free Style Boys U-17 Time Trial-4
Lane Name School Timing Position
1
2 Lavjot Singh Punjab Public School
3 Yash Raj Sawan Public School
4 Chirag Singhal Delhi Public School, R.K.Puram 05:03.29 1st
5
6
Event 4 400 m Free Style Girls U-17 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Ritu Bhoriya Motilal Nehru Sports School, Rai 06:42.38 5th
2 Sanorita Birla Balika V, Pilani
3 Gresshaa Mehta Modern School Barakhambha Road 05:01.99 1st
4 Riddhi Kankaria Daly College, Indore 06:39.13 4th
5 Jasmine Sohi YPS, Patiala 05:22.87 2nd
6 Dhana Shree Vidya Devi Jindal, Hisar
Event 4 400 m Free Style Girls U-17 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1
2 Nivan Mamak Modern School Barakhambha Road
3 Saleena Dhaliwal Y.P.S, Patiala 06:09.71 3rd
4 Vani Sahni Delhi Public School R.K. Puram
5 Bhawna Punjab Public School
6
Event 4 400 m Free Style Girls U-17 Time Trial-3
Lane Name School Timing Position
1
2 Sakshi Sharma Delhi Public School Mathura Road
3 Anmol Vidya Devi Jindal, Hisar
4 Neha Pahal Motilal Nehru Sports School, Rai 07:01.06 6th
5
6
Event 5 400 m Free Style Boys U-14 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Praveen Kumar Motilal Nehru Sports School, Rai 05:39.62 1st
2 Ojas Sethi Daly College, Indore 07:05.28 5th
3 Dhruv Johri Doon School 07:11.00 6th
4 Yashik Goyl Daly College, Indore 06:31.33 3rd
5 Manish Tanwar Sawan Public School
6
Event 5 400 m Free Style Boys U-14 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1 Ankush Kumar Motilal Nehru Sports School, Rai
2 Abhishek Wadhwani Daly College, Indore 05:57.74 2nd
3 Varun Sehgal Doon School 06:41.48 4th
4
5
6
Event 6 400 m Free Style Girls U-14 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1 Niharika Shukla Modern School Barakhambha Road 06:49.04 3rd
2 Divya Motilal Nehru Sports School, Rai
3 Shraddha Pandey Delhi Public School R.K. Puram
4 Kavya Pandit Daly College, Indore 06:36.46 2nd
5 Priyanka Motilal Nehru Sports School, Rai 07:01.73 5th
6 Manoj Kaur Punjab Public School
Event 6 400 m Free Style Girls U-14 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1
2 Preksha Batwara MGD Girls Jaipur 07:11.99 6th
3 Jasmine Chawla Delhi Public School Mathura Road 05:28.71 1st
4 Jaya Rathore Mayo College Girls, Ajmer 06:51.63 4th
5
6
Event 7 200 m Butterfly Boys U-19 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1
2 Zorawar Whig Doon School 03:36.71 5th
3 Arpit Srivastav L.K. Singhania, Gotan 03:24.68 4th
4 Sidhant Sharma Motilal Nehru Sports School, Rai
5 Bobby Rana Modern School Barakhamba Road 02:18.47 1st
6 Yogesh Nagal Birla Public School, Pilani 03:41.00 6th
Event 7 200 m Butterfly Boys U-19 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1
2 Vinayak Gupta Modern School Barakhamba Road 02:49.08 3rd
3 Divyant Sapra Doon School
4 Shubhasheesh Dubey Daly College,Indore
5 Dharyashil Rana Birla Public School, Pilani 02:47.81 2nd
6
Event 8 200 m Butterfly Girls U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1
2 Aditi Vidya Devi Jindal, Hisar 04:59.44 4th
3 Komal Motilal Nehru Sports School, Rai 04:44.07 3rd
4 Riddhi Kapoor Modern School Barakhambha Road 04:07.47 2nd
5 Parul Gupta Motilal Nehru Sports School, Rai 03:50.69 1st
6
Event 9 200 m Butterfly Boys U-17 Time Trial-1
Lane Name School Timing Position
1
2 Sahil Malik Motilal Nehru Sports School, Rai 03:22.33 3rd
3 Sahil Arora Modern School Barakhamba Road
4 Aakash Jhanghu B.R.C M, Bhiwani 03:37.71 5th
5 Vinayak Ahlawat Lawrence School, Sanawar 03:12.39 1st
6
Event 9 200 m Butterfly Boys U-17 Time Trial-2
Lane Name School Timing Position
1
2 Josh Pasricha Doon School
3 Sankap Bhatnagar Mayo College, Ajmer 03:32.14 4th
4 Kapil Dayiya Motilal Nehru Sports School, Rai 03:17.88 2nd
5 Paras Busri MNSS, Rai 03:44.67 6th
6
Event 10 200 m Butterfly Girls U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1 Ramanjeet Motilal Nehru Sports School, Rai 03:49.69 1st
2 Ritika Motilal Nehru Sports School, Rai 04:02.66 2nd
3 Akanksha Bajaj Y.P.S Patiala 04:54.89 3rd
4
5
6
Event 11 200 m Butterfly Boys U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Ashish Motilal Nehru Sports School, Rai 03:26.94 1st
2 Jayant Gulia Motilal Nehru Sports School, Rai 04:11.69 2nd
3 Ishaan Khare Delhi Public School R.K. Puram 08:02.83 3rd
4
5
6
Event 12 200 m Butterfly Girls U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Priya Motilal Nehru Sports School, Rai 03:48.59 1st
2 Shubhi Tripathi Daly College, Indore 03:54.02 2nd
3 Devika Kapoor Modern School Barakhamba Road 04:28.21 3rd
4 Divya Motilal Nehru Sports School, Rai 04:38.45 4th
5 Isha Agarwal Delhi Public School R.K. Puram 04:44.45 5th
6 Disha Rastogi Delhi Public School Mathura Road 04:50.87 6th
Event 13 100 m Backstroke Boys U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1 Jaswant Singh L.K. Singhania, Gotan 01:09.15 1st
2 Rajneesh Dhindsa Y.P.S, Patiala 01:13.08 2nd
3 Mudit Kohli Modern School Barakhamba Road 01:15.14 3rd
4 Shekhar B. Vallabh Ashram, Gujrat 01:17.29 4th
5 Shivam Birla Public School, Pilani 01:25.29 5th
6 Harshal Agarwal Mayo College, Ajmer 01:30.52 6th
Event 14 100 m Backstroke Girls U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1 Aporva Motilal Nehru Sports School, Rai 1:22.04 1st
2 Isabelle Feller Rajkumar College, Rajcourt 1:28.78 2nd
3 Ragini Sehgal Modern School Barakhamba Road 1:30.55 3rd
4 Anisha Singh Delhi Public School R.K. Puram 1:33.55 4th
5 Ujjwala Singh Delhi Public School R.K. Puram 1:42.28 5th
6 Khyati Vidya Devi Jindal, Hisar 1:44.55 6th
Event 15 100 m Backstroke Boys U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Harsh Yadav Delhi Public School R.K. Puram 01:03.95 1st
2 Nikhil Motilal Nehru Sports School, Rai 01:08.11 2nd
3 Aryan Chatterjee Delhi Public School R.K. Puram 01:12.34 3rd
4 Dhruv Gautum Modern School Barakhamba Road 01:20.35 4th
5 Chandar Birla Public School, Pilani 01:24.76 5th
6 Dhruv R. Tandel Vallabh Ashram, Gujrat 01:31.57 6th
Event 16 100 m Backstroke Girls U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Bhakti Agarwal Delhi Public School R.K. Puram 01:25.27 1st
2 Vibhuti Sayal Y.P.S Patiala 01:25.98 2nd
3 Taniya Das Delhi Public School Mathura Road 01:29.95 3rd
4 Rachna Motilal Nehru Sports School, Rai 01:30.00 4th
5 Pooja Motilal Nehru Sports School, Rai 01:30.06 5th
6 Prerna Batra Modern School Barakhamba Road 01:44.80 6th
Event 17 100 m Backstroke Boys U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Tanmay Daas Delhi Public School Mathura Road 01:26.36 1st
2 Ankit Motilal Nehru Sports School, Rai 01:28.52 2nd
3 Arbaz Khan Y.P.S, Patiala 01:29.52 3rd
4 Abhishek Wadhwani Daly College, Indore 01:29.66 4th
5 Akash N. Jodhani Vallabh Ashram, Gujrat 01:32.90 5th
6 Depender Sheoran Motilal Nehru Sports School, Rai 01:34.33 6th
Event 18 100 m Backstroke Girls U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Tanvi Satish Daly College, Indore 01:21.19 1st
2 Diksha Tokas Delhi Public School, R.K. Puram 01:21.82 2nd
3 Aayushi Saluja Y.P.S Patiala 01:25.73 3rd
4 Madhumita Daly College, Indore 01:33.35 4th
5 Mannat Singh Modern School Barakhamba Road 01:34.90 5th
6 Himaani Chaudhary M.G.D Girls, Jaipur 01:40.37 6th
Event 19 100 m Backstroke Boys U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1 Tanmay Singhal Delhi Public School, R.K. Puram 01:00.17 1st
2 Kayzad Z. Mistry Vallabh Ashram, Gujrat 01:03.23 2nd
3 Daryashil Rana Birla Public School, Pilani 01:06.74 3rd
4 Shehzad Jeji Y.P.S, Patiala 01:07.98 4th
5 Ajeet Singh L.K. Singhania, Gotan 01:09.00 5th
6 Divyam Gupta Mayo College, Ajmer 01:09.38 6th
Event 20 100 m FreeStyle Girls U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Anjali Nair Modern School Barakhamba Road 01:06.00 1st
2 Akanksha Wadhwani Daly College, Indore 01:18.09 2nd
3 Isabelle Feller Rajkumar College, Rajkot 01:20.00 3rd
4 Aashina Vyas Mayo College Girls Ajmer 01:22.38 4th
5 Eheeta Gurgung Mayo College Girls Ajmer 01:25.71 5th
6 Ankita Sehrawat Modern School Barakhamba Road 01:27.70 6th
Event 21 100 m Freestyle Boys U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Sameer Verma L.K. Singhania, Gotan 01:02.12 1st
2 Rajat Srivastav L.K. Singhania, Gotan 01:03.57 2nd
3 Aakash Sehrawat Delhi Public School R.K. Puram 01:05.32 3rd
4 Dhanraj K. Chevli Vallabh Ashram, Gujrat 01:08.05 4th
5 Yogesh Bhoria Motilal Nehru Sports School, Rai 01:09.00 5th
6 Karan S. Brar Y.P.S, Patiala 01:11.34 6th
Event 22 100 m Freestyle Girls U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Jasmine Sohi Y.P.S, Patiala 01:09.31 1st
2 Vani Sahni Delhi Public School R.K. Puram 01:12.21 2nd
3 Abha Bhane Delhi Public School Mathura Road 01:13.16 3rd
4 Gehna Modi Daly College, Indore 01:14.74 4th
5 Rachna Motilal Nehru Sports School, Rai 01:15.00 5th
6 Eshita Gupta M.G.D Girls, Jaipur 01:22.34 6th
Event 23 100 m Freestyle Boys U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Praveen Kumar Motilal Nehru Sports School, Rai 01:10.80 1st
2 Jeong Bonk Mo Pinegrove School, Solan 01:12.95 2nd
3 Ravinder Bhatt L.K. Singhania Gotan 01:16.91 3rd
4 Samar Pratap Mayo College, Ajmer 01:20.23 4th
5 Yashik Goyal Y.P.S Patiala 01:21.22 5th
6 Tanish Goyal Y.P.S. Patiala 01:21.31 6th
Event 24 100 m Freestyle Girls U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Aayushi Saluja Y.P.S Patiala 01:18.48 1st
2 Kavya Pandit Daly College, Indore 01:26.60 2nd
3 Ria Bakshi Mayo College Girls, Ajmer 01:28.66 3rd
4 Nanki Bedi Mayo College Girls, Ajmer 01:29.21 4th
5 Anshul Kumari Motilal Nehru Sports School, Rai 01:32.00 5th
6 Sneha Agarwal M.G.D Girls, Jaipur 01:33.71 6th
Event 25 50 m Breast Stroke Boys U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1 Anirudh Singh L.K. Singhania, Gotan 00:35.91 1st
2 Aditya Vikram Doon School 00:38.37 2nd
3 Aakash Pattanayak Modern School Barakhamba Road 00:38.81 3rd
4 Akshay Khatri Motilal Nehru Sports School, Rai 00:39.28 4th
5 Jaideep Birla Public School, Pilani 00:40.38 5th
6 Anurag Sharma L.K. Singhania, Gotan 00:40.83 6th
Event 26 50 m Breast Stroke Girls U-19 Final
Lane Name School Timing Position
1 Sharanya Venu Delhi Public School R K Puram 00:41.80 1st
2 Eva Lestant Daly College, Indore 00:42.29 2nd
3 Simran Ahulwalia M.G.D Girls, Jaipur 00:46.87 3rd
4 Anoushka Malla Mayo College Girls, Ajmer 00:47.33 4th
5 Ananyah Rastogi Modern School Barakhamba Road 00:48.34 5th
6 Mahima Chaudhary Motilal Nehru Sports School, Rai 00:49.00 6th
Event 27 50 m Breast Stroke Boys U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Raghav Saraf Modern School Barakhamba Road 00:37.39 1st
2 Sawan R. Patel Vallabh Ashram, Gujrat 00:37.83 2nd
3 Shivam Pandey L.K. Singhania, Gotan 00:38.01 3rd
4 Kushal Mehra Pinegrove School, Solan 00:38.51 4th
5 Vinayak Chaudhary Doon School 00:41.92 5th
6 Amit Kumar Motilal Nehru Sports School, Rai 00:47.78 6th
Event 28 50 m Breast Stroke Girls U-17 Final
Lane Name School Timing Position
1 Kavya Anand Delhi Public School, R.K. Puram 00:38.91 1st
2 Devangana Vaish Delhi Public School R.K. Puram 00:44.68 2nd
3 Mehak Mobin Modern School Barakhamba Road 00:44.74 3rd
4 Roopneet Kaleka Y.P.S, Patiala 00:45.90 4th
5 Riya Singh M.G.D Girls, Jaipur 00:47.21 5th
6 Devyani Singh Mayo College Girls, Ajmer 00:48.78 6th
Event 29 50 m Breast Stroke Boys U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Udai Nath Behl Doon School 00:40.12 1st
2 Pratyaksh Parmar Doon School 00:43.69 2nd
3 Abhishek S. Patel Vallabh Ashram, Gujrat 00:43.99 3rd
4 Manish Venkatesh Daly College, Indore 00:44.69 4th
5 Abhinav Gupta Mayo College, Ajmer 00:45.14 5th
6 Ankit Motilal Nehru Sports School, Rai 00:46.92 6th
Event 30 50m Breast Stroke Girls U-14 Final
Lane Name School Timing Position
1 Priyanka Kumari Motilal Nehru Sports School, Rai 00:43.40 1st
2 Naquiya Barwaniwala Daly College, Indore 00:43.75 2nd
3 Sameeksha Motilal Nehru Sports School, Rai 00:44.11 3rd
4 Sadika Lamba Modern School Barakhamba Road 00:46.24 4th
5 Suhani Jain M.G.D Girls, Jaipur 00:51.06 5th
6 Sadhika Kumari Mayo College Girls, Ajmer 00:52.54 6th
Event 31 4X100 m FreeStyle Relay Boys U-19 Final
Lane School Timing Position
1 Modern School Barakhamba Road 04:26.64 1st
2 Vallabh Ashram, Gujrat 04:31.88 2nd
3 Birla Public School, Pilani 04:31.89 3rd
4 Delhi Public School R.K. Puram 04:53.09 4th
5 L.K. Singhania, Gotan 04:54.02 5th
6 Doon School 04:57.54 6th
Event 32 4X100 m FreeStyle Relay Girls U-19 Final
Lane School Timing Position
1 Modern School Barakhamba Road 05:31.53 1st
2 Daly College, Indore 05:50.27 2nd
3 Mayo College Girls, Ajmer 06:02.03 3rd
4 Vidya Devi Jindal, Hisar 06:08.18 4th
5 Motilal Nehru Sports School, Rai 06:19.23 5th
6 M.G.D Girls, Jaipur 06:22.36 6th
Event 33 4X100 m FreeStyle Relay Boys U-17 Final
Lane School Timing Position
1 Delhi Public School R.K. Puram 04:14.02 1st
2 Motilal Nehru Sports School, Rai 04:27.45 2nd
3 Vallabh Ashram, Gujrat 04:57.53 3rd
4 Modern School Barakhamba Road 05:06.34 4th
5 B. R. C. M. Bhiwani 05:19.16 5th
6 Pinegrove School, Solan 05:33.79 6th
Event 34 4X100 m FreeStyle Relay Girls U-17 Final
Lane School Timing Position
1 Y.P.S, Patiala 05:15.56 1st
2 Delhi Public School R.K. Puram 05:22.19 2nd
3 Motilal Nehru Sports School, Rai 05:29.85 3rd
4 Modern School Barakhamba Road 05:38.67 4th
5 M.G.D Girls, Jaipur 06:06.10 5th
6 Delhi Public School Mathura Road 06:20.09 6th
Event 35 4X100 m FreeStyle Relay Boys U-14 Final
Lane School Timing Position
1 Motilal Nehru Sports School 05:15.21 1st
2 Daly College, Indore 05:38.03 2nd
3 Mayo College, Ajmer 05:40.40 3rd
4 Doon School 05:48.62 4th
5 Modern School Barakhamba Road 06:03.01 5th
6 L.K. Singhnia, Gotan 06:44.15 6th
Event 36 4X100 m FreeStyle Relay Girls U-14 Final
Lane School Timing Position
1 Daly College, Indore 05:31.83 1st
2 Modern School Barakhamba Road 06:03.00 2nd
3 Motilal Nehru Sports School, Rai 06:08.44 3rd
4 Y.P.S, Patiala 06:20.84 4th
5 M.G.D Girls, Jaipur 06:26.62 5th
6 Delhi Public School R.K. Puram 06:37.68 6th