All India IPSC Swimming Meet (Boys & Girls) – Results 2

FINAL RESULT 1ST OCTOBER 2012 (DAY 3rd )

EVENT 1 400 M INDIVUDUAL MEDLEY BOYS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 BOBBY RANA MS BK 05:20.91 1st
2 TANWAY SINGHAL DPS RKP 05:39.11 2nd
3 JASWANT SINGH L. K. SINGHANIA, GOTAN 05:43.11 3rd
4 VINAYAK GUPTA MS BK 06:07.59 4th
5 HUNNY BIRLA PUBLIC SCHOOL, PILANI 06:28.62 5th
6 SHIVAM BIRLA PUBLIC SCHOOL, PILANI 06:44.70 6th
EVENT 2 400 M INDIVUDUAL MEDLEY GIRLS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 ANJALI NAIR MS BK 06:01.87 1st
2 AKANKSHA WADHWANI DALY COLLEGE, INDORE 07:31.11 2nd
3 PARUL GUPTA MNSS RAI 07:37.05 3rd
4 IRA KAPOOR MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 07:53.38 4th
5 ANOUSHKA MALLA MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 07:53.73 5th
6 KOMAL MNSS RAI 08:52.49 6th
EVENT 3 400 M INDIVUDUAL MEDLEY BOYS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 HARSH YADAV DPS RKP 05:11.05 1st
2 CHIRAG SINGHAL DPS RKP 05:30.40 2nd
3 NIKHIL MNSS RAI 05:36.02 3rd
4 YOGESH BHORIA MNSS RAI 06:27.71 4th
5 VINAYAK AHLAWAT LAWRENCE SCHOOL, SANAWAR 06:43.16 5th
6 SANKLAP BHATNAGAR MAYO COLLEGE AJMER 06:49.17 6th
EVENT 4 400 M INDIVUDUAL MEDLEY GIRLS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 KAVYA ANAND DPS RKP 05:51.80 1st
2 GRESSHAA MEHTA MS BK 05:59.76 2nd
3 TANIYA DAS DPS MR 06:49.85 3rd
4 GEHNA MODI DALY COLLEGE, INDORE 06:59.83 4th
5 KONICA MNSS RAI 07:34.33 5th
6 RITU BHORIA MNSS RAI 07:52.90 6th
EVENT 5 200 M BACK STROKE BOYS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 RAJNEESH DHINDSA Y. P. S PATIALA 02:45.24 1st
2 MUDIT KOHLI MS BK 02:50.12 2nd
3 SHEKHAR B VALLABH ASHRAM, GUJARAT 02:54.54 3rd
4 SHIVAM BIRLA PUBLIC SCHOOL, PILANI 03:10.69 4th
5 RAJ SURANA DOON SCHOOL 03:43.48 5th
6 KRISHAN GOPAL L. K. SINGHANIA, GOTAN 04:15.30 6th
EVENT 6 200 M BACK STROKE GIRLS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 APOORVA MNSS RAI 03:11.93 1st
2 ANISHA SINGH DPS RKP 03:19.55 2nd
3 UJJVALA SINGH DPS RKP 03:39.60 3rd
4 SIDDHI KANKARIA DALY COLLEGE, INDORE 03:48.02 4th
5 KHYATI VIDYA DEVI JINDAL HISAR 04:08.46 5th
6 PRIYA MNSS RAI 04:56. 80 6th
EVENT 7 200 M BACK STROKE BOYS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 HARSH YADAV DPS RKP 02:23.59 1st
2 NIKHIL MNSS RAI 02:32.70 2nd
3 ARYAN CHATTERJEE DPS RKP 02:50.32 3rd
4 DHRUV R. TANDEL VALLABH ASHRAM, GUJARAT 03:19.26 4th
5 SUMER RAI MS BK 03:23.99 5th
6 VISHAL MNSS RAI 03:30.82 6th
EVENT 8 200 M BACK STROKE GIRLS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 BHAKTI AGARWAL DPS RKP 03:05.33 1st
2 VIBHUTI SAYAL Y. P. S PATIALA 03:06.46 2nd
3 TANIYA DAS DPS MR 03:09.70 3rd
4 POOJA THAKRAN MNSS RAI 03:25.87 4th
5 VATS A. VIDYA DEVI JINDAL, HISAR 04.22.31 5th
6 NIKNEET SETHI PUNJAB PUBLIC SCHOOL 05:06.63 6th
EVENT 9 200 M BACK STROKE BOYS U – 14 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 TANMAY DAS DPS MR 03:04.32 1st
2 ANKIT MNSS RAI 03:17.14 2nd
3 ARBAZ KHAN Y. P. S PATIALA 03:19.14 3rd
4 AKASH N. JODHANI VALLABH ASHRAM GUJARAT 03:20.76 4th
5 DEPENDER SHEORAN MNSS RAI 03:22.81 5th
6 NEHANSH SAXENA DOON SCHOOL 03:27.77 6th
EVENT 10 200 M BACK STROKE GIRLS U – 14 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 DIKSHA TOKAS DPS RKP 02:52.88 1st
2 TANVI SATISH DALY COLLEGE, INDORE 02:55.90 2nd
3 MADHUMITA DALY COLLEGE, INDORE 03:22.07 3rd
4 MANNAT SINGH MS BK 03:25.01 4th
5 HIMANI CHOUDHARY MGD GIRLS JAIPUR 03:39.79 5th
6 NAMARTA MNSS RAI 03:48.96 6th
EVENT 11 200 M FREESTYLE BOYS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 TANWAY SINGHAL DPS RKP 02:19.53 1st
2 JASWANT SINGH L. K. SINGHANIA GOTAN 02:22.43 2nd
3 RUSHIL KAPOOR Y. P. S PATIALA 02:25.62 3rd
4 HUNNY BIRLA PUBLIC SCHOOL, PILANI 02:30.48 4th
5 KAYZAD Z MISTRY VALLABH ASHRAM GUJARAT 02:30.87 5th
6 VINAY MNSS RAI 02:43.15 6th
EVENT 12 200 M FREESTYLE GIRLS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 AKANKSHA WADHWANI DALY COLLEGE, INDORE 03:02.37 1st
2 IRA KAPOOR MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 03:06.49 2nd
3 MARTINA VIDYA DEVI JINDAL HISAR 03:12.68 3rd
4 SURUCHI VIDYA DEVI JINDAL HISAR 03:13.18 4th
5 EHEETA GURUNG MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 03:14.58 5th
6 RIDDHI IYER MGD GIRLS JAIPUR 03:23.65 6th
EVENT 13 200 M FREESTYLE BOYS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 CHIRAG SINGHAL DPS RKP 02:20.01 1st
2 SAMEER VARMA L. K. SINGHANIA, GWALIOR 02:24.87 2nd
3 ROHIT YADAV MNSS RAI 02:30.93 3rd
4 DHAVAL R. TANDEL VALLABH ASHRAM, GUJARAT 02:47.91 4th
5 REESHAV CHOUDHARY L. K. SINGHANIA, GWALIOR 02:55.92 5th
6 ROHAN AGARWAL DOON SCHOOL 03:00.53 6th
EVENT 14 200 M FREESTYLE GIRLS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 GRESSHAA MEHTA MS BK 02:26.48 1st
2 ABHA BHANU DPS MR 02:37.86 2nd
3 RITU BHORIYA MNSS RAI 03:04.65 3rd
4 ESHITA GUPTA MGD GIRLS JAIPUR 03:05.28 4th
5 NIVAN MAMAK MS BK 03:16.78 5th
6 DEVIKA BHARGAVA MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 03:17.33 6th
EVENT 15 200 M FREESTYLE BOYS U – 14 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 PRAVEEN KUMAR MNSS RAI 02:40.07 1st
2 ABHISHEK WADHWANI DALY COLLEGE, INDORE 02:47.92 2nd
3 VISHRUT GIYAL MAYO COLLEGE AJMER 03:03.05 3rd
4 YASHIK GOYAL Y. P. S PATIALA 03:06.47 4th
5 PARTH M. PATEL VALLABH ASHRAM, GUJARAT 03:09.69 5th
6 VARUN SEHGAL DOON SCHOOL 03:11.73 6th
EVENT 16 200 M FREESTYLE GIRLS U – 14 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 JASMINE CHAWLA DPS MR 02:36.71 1st
2 AAYUSHI SALUJA Y. P. S PATIALA 02:53.03 2nd
3 NIHARIKA SHUKLA MS BK 03:03.74 3rd
4 PRIYANKA MNSS RAI 03:15.43 4th
5 MADHUMITA DALY COLLEGE, INDORE 03:18.04 5th
6 ANSHUL KUMARI MNSS RAI 03:22.34 6th
EVENT 17 100 M BREAST STROKE BOYS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 ANIRUDH SINGH L. K. SINGHANIA, GOTAN 01:21.34 1st
2 ADITYA VIKRAM DOON SCHOOL 01:29.27 2nd
3 AAKASH PATTANYAK MS BK 01:30.69 3rd
4 JAIDEEP BIRLA PUBLIC SCHOOL PILANI 01:30.74 4th
5 NIKUNJ MITTAL DALY COLLEGE, INDORE 01:30.98 5th
6 ZORAWAR WHIG DOON SCHOOL 01:32.53 6th
EVENT 18 100 M BREAST STROKE GIRLS U – 19 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 SHARANYA VENU DPS RKP 01:33.81 1st
2 EVA LESTANT DALY COLLEGE, INDORE 01:35.79 2nd
3 ANOUSHKA MALLA MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 01:43.74 3rd
4 SIMRAN AHLUWALIA MGD GIRLS JAIPUR 01:44.28 4th
5 ADITIT CHAUDHARY MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 01:46.50 5th
6 RIYA BIRLA BALIKA V PILANI 01:47.59 6th
EVENT 19 100 M BREAST STROKE BOYS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 RAGHAV SARAF MS BK 01:23.33 1st
2 SAWAN R. PATEL VALLABH ASHRAM, GUJARAT 01:25.32 2nd
3 SHIVAM PANDEY L. K. SINGHANIA, GOTAN 01:27.24 3rd
4 AMIT KUMAR MNSS RAI 01:28.94 4th
5 VINAYAK CHAUDHARY DOON SCHOOL 01:35.47 5th
6 BHAWANDEEP SINGH MNSS RAI 01:36.06 6th
EVENT 20 100 M BREAST STROKE GIRLS U – 17 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 KAVYA ANAND DPS RKP 01:24.77 1st
2 RIYA SINGH MGD GIRLS JAIPUR 01:42.09 2nd
3 DEVANGANA VAISH DPS RKP 01:42.22 3rd
4 AASHNA VIRMANI MS BK 01:44.65 4th
5 DEVYANI SINGH MAYO COLLEGE GIRLS AJMER 01:50.04 5th
6 ANURADHA SOGANI MGD GIRLS JAIPUR 01:54.31 6th
EVENT 21 100 M BREAST STROKE BOYS U – 14 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 UDAI NATH BEHL DOON SCHOOL 01:32.61 1st
2 PRATYAKSH PARMAR DOON SCHOOL 01:37.36 2nd
3 ABHINAV GUPTA MAYO COLLEGE AJMER 01:37.08 3rd
4 ABHISHEK S. PATEL VALLABH ASHRAM, GUJARAT 01:44.78 4th
5 ANKIT MNSS RAI 01:45.07 5th
6 SOMDEV MNSS RAI 01:52.20 6th
EVENT 22 100 M BREAST STROKE GIRLS U – 14 FINAL
S. NO NAME SCHOOL TIMING POSITION
1 PRIYANKA KUMARI MNSS RAI 01:38.09 1st
2 NAQUIYA BARWANIWALA DALY COLLEGE, INDORE 01:41.82 2nd
3 SADIKA LAMBA MS BK 01:43.24 3rd
4 DEVIKA KAPOOR MS BK 01:50.63 4th
5 SUHANI JAIN MGD GIRLS JAIPUR 01:50.93 5th
6 SIMRAN YADAV DPS RKP 01:51.19 6th